Kolory na różne okazje

Paleta barw jest nieograniczona. Występują tysiące kolorów, przeróżnych odcieni, z których korzystają projektanci wymyślając różnego rodzaju ubrania na wszystkie okazje. Warto jest wiedzieć jaki kolor jest odpowiedni do jakiego wyjścia, by nie popełnić nietaktu swoim ubiorem.

Z pewnością ważna jest pora danej okazji. Na okazje o godzinie porannej należy wybrać kreacje zdecydowanie jaśniejsze i lżejsze. Na popołudnie również powinno się zakładać dosyć jasne kolory, np. pastele, jednak na jesieni, czy też w zimie dopuszcza się szarości, beże itp. Na wieczór najodpowiedniejsze są kolory stonowane. Zawsze dobre będą kreacje czarne, szare, czy też granatowe, lub brązowe. Jednak z tych wszystkich najelegantszym kolorem jest czarny. Warto też mieć na uwadze wnętrze, gdzie będziemy się znajdować. Na przykład kolor dywanów.

Kolor powinien także zależeć od danej okazji. Tak też na ślub panie nie powinny wybierać kreacji białych i kremowych, gdyż są to kolory zarezerwowany dla panny młodej, która tego dnia ma się wyróżniać, Powinno się także unikać czerni i ciemnych kolorów, gdyż ślub jest radosną okazją, a kolory najciemniejsze zarezerwowane są na okazje smutne, pogrzebowe. Warto także pamiętać, że np. na bale można założyć wiele różnych kolorów: zieleń, brąz, czerń, krwisto czerwony, czy też granat. Zależy to od upodobań i dodatków drugiej połówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *